گزارش عملکرد ده ماهه

گزارش عملکرد 10 مـاهـه  شهرداری و شورای اسلامی شهر

واحد روابط عمومی شهرداری هرسین برای آگاهی عموم مردم از اقدامات شهرداری و شورا  اقدام به تهیه عملکرد 10 ماهه شهرداری و شورای اسلامی شهر نموده است.

 

آقای هوشنگ عباس نژاد مدیر روابط عمومی شهرداری هرسین :

پاسخگويي متعهدانه واطلاع رساني مناسب عملكردها به مثابه یک وظيفه راهبردي ، روابط

عمومی را به تدوين و ارائه گزارش ده ماهه رهنمون ساخته است كه درآن مجموعه فعاليتها

و اقدامات ده ماهه شهرداري هرسین در پاسخ به انتظارات و خواسته هاي شهروندان منعكس

ميگردد.

گزارش حاضر با تمركز بر راهبردي ترين جنبه مديريت شهري ، يعني

برنامه ريزي و اقدامات برنامه محور تهیه و تدوین گردیده.اميدواريم تنظيم اين گزارش راهبردي ، اقدامي ارزشمند در نهادينه كردن پاسخگويي از یک سو و بيان موفقيت و دستاوردهاي شهرداري هرسین از سوي ديگر تلقي گردد. اميد است با همياري گسترده تر و تعامل موثرتر كليه حوزه ها ، نظام گزارش دهي شهرداري هرسین بر مبناي برنامه ، تكامل يابد والگويي براي ساير دستگاههاي اجرايي گردد.

 

گزارش عملکرد 10 مـاهـه  شهرداری و شورای اسلامی شهر

 

1–  تعمیر و راه اندازی ماشین آلات سبک و سنگین جهت کارهای عمرانی و خدماتی و فضای سبز

2- ترمیم روشنایی سطح شهر  : در پائیز سال 92 تقریباً 90 درصد مناطق سطح شهر خاموشی داشتیم که با خرید لامپ و سرلامپ ، کلاهک و کابل روشنایی بلوارها و پارک ها تأمین شد .

خرید و نصب 15 عدد برج نوری برای سطح شهر و پارک ها، که در نتیجه تمام پارکها از روشنائی خـوبی برخـوردار می باشند.

3- خدمات شهری : این بخش به صورت شبانه روزی فعال بوده و روزانه حدود 100 تن زباله خانگی ، فضولات حیوانی و زباله های ساختمانی با همت کارکنان زحمتکش در این بخش از سطح شهر جمع آوری شده است .

4- حمل زباله :  این بخش در این 10 ماه به همان روش سنتی و با 6  کامیون فعال بوده  و یک دستگاه کامیون و تعداد 50 مخزن زباله صنعتی در محل های تعیین شده نصب شده اند –که این امربرای اولین بار در سطح  شهرستانها صورت گرفته است . 

5- رنگ آمزی جداول سطح شهر : پارک ها و آب نماها که هنوز هم ادامه دارد .

6- دیوارکشی شمال غربی پارک شهر : و همچنین دیوارکشی و سیمان کاری استخر روباز و احداث سرویس بهداشتی و رختکن و نقاشی سطح استخر

7- فضای سبز : کاشت حدود 12000 ( دوازده هزار ) اصله نهال در سطح شهر و پارکهای جدید که در طول 10 سال اخیر این حجم از کار بی سابقه بوده است .

8- احداث گل خانه : که گل کاری تمام ورودیهای شهر –  بلوار ها و پارکها از تولید همین گلخانه بوده است .

9- کارهای عمرانی فرهنگی و اجتماعی شهرداری : از 32 طرح پیشنهادی برای 4 سال آینده

(11)- اجراء و تعریض خیابان 6 متری چرالنگه و تبدیل آن به خیابان 20 متری برابـر با طـرح تفصـیلی و همچنـین  طرح شبدری ( دوربرگردان ) ورودی و خـروجی به کمربندی شمالی که این ورودی شمـال شهر به مرکز و جنوب آن می باشد .

(12)مطالعه : بررسی و مرمت دو آبشار سنگی در پارک شهر و نصب 6 تابلو با استانداردهای اداره راه در ورودیهای مختلف شهر از طرف کرمانشاه –نورآباد و کمربندی شمالی جهت معرفی و شناسایی سراب تاریخی شهرمان به مسافران و گردشگران ، که آبشار اولی در دست اقدام می باشد .

13. احداث پارک جدید : در ورودی شرقی هرسین به لرستان ( جنب ترمینال نورآباد –هرسین و جایگاه CNG    ) که مساحت آن 8000 متر مربع بوده و در 3 قطعه اجرا شده است .

14. احداث پارک جدید در قبرستان قدیمی سراب و لک : که در 30 سال گذشته جایگاه زباله های خانگی و فضولات حیوانی و محلی برای تجمع افراد معتاد بود از عملیات انجام گرفته در این پارک می توان به درخت کاری ، نصب گلدان ، خیابان کشی ، نصب لوازم ورزشی ، تأمین روشنایی لازم و آب مورد نیاز برای آن اشاره کرد .

15.  آزاد سازی بلوار سپاه : به طرف میدان ولیعصر و تهیه طرح جدید 2 طرف بلوار و تخریب دیوارهای 6 کارگاه تیرچه سازی و حیاط بر بلوار که با همکاری همراهی و توافق مالکین جهت تغییرکاربری به تجاری مسکونی با اجرای دو خیابان جدید در آن مسیر صورت گرفته است .

16. اجرای خیابان  ورودی قبرستان لک به سمت کمربندی شمالی

17. تعیین و مشخص کردن زمین برای قبرستان لک

18. احداث و اجرای خیابان 12 متری زیر مسجد جامع به طرف بلوار چمران ( کمربندی جنوبی ) که بر بار ترافیکی چهار راه کاشانی اثر مفید داشته است .

19. فعال نمودن صنعت ساخت و ساز در سطح شهر :  از طریق تعامل و همراهی دو طرفه بین مردم و کارکنان و کارمندان شهرداری که موجب درآمد زایی و اشتغال زایی فراوان گردیده است .

20. اجرای پارکبان : و نصب تابلوهای مربوط به آن در سطح شهر جهت کاهش ترافیک درون شهری و اشتغال زدائی و درآمدزائی

21. اجرای خط کشی خیابانهای سطح شهر

22. تصویب بودجه جهت آسفالت : خیابان 20 متری شهرک آزادی و خیابان ورودی محمدآباد که هر دو پروژه کلاً در حدود یک میلیارد بودجه نیاز دارد که هر دوی آنها در دست اقدام هستند از محل بودجه شهرکهای حاشیه نشین.

23. شن ریزی : کوچه های سطح شهر در فصل زمستان

24. مرمت و عملیات حمل و پخش آسفالت : که ابتدا از خیابان اصلی شروع شد و پس از آن کوچه ها و معابر اصلی شهر ترمیم شدند که لازم به ذکر است طبق اسناد و مدارک موجود تاکنون در حدود 2200 تن آسفالت در سطح شهر حمل و پخش و اجرا شده که در بین شهرستانهای استان بی نظیر بوده است که عملیات پخش آسفالت و ترمیم معابر هم اکنون با همت پرسنل زحمتکش شهرداری و پیگیریهای اعضای محترم شورای اسلامی شهر ادامه دارد .

25. احداث بازارچه میوه و تره بار : ساخت و اجرای 27 غرفه که نماسـازی آن اجراء شده است . ( لازم به ذکر است که تأخیر پیش آمده در بهره برداری از آن به دلیل برخی مشکلات در اخذ امتیاز آب و برق برای آن بود . )

25. راه اندازی وب سایت اختصاصی شهرداری و شورای اسلامی شهر : جهت ارتباط گسترده تر با مردم و تلاش در جهت پاسخ گویی و اطلاع رسانی هرچه بیشتر از این طریق

26.  لوله گذاری : نهر بر آفتاب از کانون پرورش فکری به طرف ده بالا و ایجاد معبر و گذرگاهی در آن محل برای ورود به توحید

27.  ترمیم و راه اندازی چراغ های راهنمایی و رانندگی : در چهار راههای سطح شهر و ورودی شهر

28.   شروع جدول گذاری خیابان 20 متری چرالنگه

29.  نام گذاری ، تهیه و نصب تابلو : برای کوچه های سطح شهر که مابقی کوچه ها در دست اقدام می باشند .

30.  جمع آوری محل دفن زباله ها :و مهار کردن آن جهـت جلوگیری از آتـش سـوزی و تولـید دود و گازهای سمی به داخل شهر که هر روزه با همت رانندگان مجرب و ماشین آلات شهرداری این مهـم به وقوع می پیوندد

31. پیگیری مصوبه های شورای اسلامی شهر

32. پیگیری جلسه ها و مکاتبات استانداری و معاونت های محترم و مدیران کل جهت جذب بودجه های عمرانی و ....

33.  مطالعه و بررسی آب های سطحی شهر هرسین : توسط مهندسین مشاور آب محیط که طبق برآوردهای به عمل آمده مبلغ 32 میلیارد ریال هزینه صرفاً جهت مطالعه اولیه آن نیاز است .

34.  مطالعه و بررسی طرح تقاطع همسطح خیابان مصطفی خمینی : ( فرمانداری سابق ) و خیابان شهید جهانگیری ( چهار راه کاشانی ) به بلوار شهید چمران که این طرح در شورای ترافیک تصویب شده و به یاری خدا در آینده اجرا خواهد شد .

35. ادامه موزائیک فرش و جدول گذاری پارک موزه هرسین

36.  اجرای جدول گذاری و کانیو درخیابان شهید بهشتی که محل جمع شدن آبهای سطحی، که چهره ای زشت و ناپسند که بسیار بد بو و محیط غیر بهداشتی برای اهالی آن منطقه بوجود آورده بود .

37.  اجرای جدول گذاری و موزائیک فرش پارک ورودی شهر از طرف نورآباد و موزائیک فرش معابر در سطح شهر

38.  اجرای شهربازی در زمینی به مساحت چهل هزار متر مربع واقع در خیابان مولوی با مشارکت بخش خصوصی در دست اقدام

39.   اجرای چمن مصنوعی ورزشی و فرهنگی در ورودی شهر پارک موزه هرسین به مساحت 800 مترمربع به ابعاد 40*20 در دست اقدام

40.  کمک مالی شورای اسلامی شهر و شهرداری از نظر کمک مالی و مصالح ساختمانی به خانواده های کم بضاعت و بی سرپرست در سطح شهر  از محل باودجه ماده 17  . 

41.   فعال نمودن کمیسیونهای ماده صد –تجدید نظر و ماده صد با همکاری فرمانداری محترم و ریاست محترم دادگستری و دادستان محترم جهت کمک به درآمد زائی شهرداری

42.  کلیه عملیات انجام شده توسط این شهرداری اجراء گردیده و هنوز هیچ بودجه استانی و عمرانی به شهرداری هرسین داده نشده است.

43.   پرداخت بیش از یک میلیارد تومان از بدهی سنوات گذشته شهرداری هرسین 

44.     4000 متر مربع بتون ریزی کوچه های شیب دار سطح شهر و همچنین 5000 متر مربع موزائیک فرش معابر سطح شهر . 

45.    1200 متر طول اجرای کانیوو  4000 متر طول جدول گذاری جهت دفع و هدایت آبهای سطحی خیابان های و معابر سطح شهر

 

 

 

تاریخ درج خبر : پنجشنبه، 7 اسفند ماه، 1393

مرتبط باموضوع :

 اجرای طرح جهادی شهرداری هرسین (پاکسازی مناطق شهری)  [ پنجشنبه، 2 آذر ماه، 1396 ] 1086 مشاهده
 انتخاب رئیس شورای شهر  [ پنجشنبه، 6 شهريور ماه، 1393 ] 2622 مشاهده
 پیگیری مشکل آب شهرستان هرسین توسط اعضا شورا  [ شنبه، 1 خرداد ماه، 1395 ] 28835 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها
فایل پی دی اف فایل پی دی اف
گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت
اشتراک گذاري مطلب
مرخصی تاکسی
عوارض خودرو
پرداخت قبوض
ثبت درخواست های مردمی
شهرنما
رزرو بلیط
صورتحساب گاز
شارژ سیم کارت
پیگیری کارت سوخت
رهگیری مرسولات پستی
تسهیلات ازدواج
آرشیو اخبار
کمیسیون ماده پنج
تکریم ارباب رجوع
محصولات همراه
تلویزیون
رادیو
رزرو اماکن اقامتی